Pályázóknak / Helyi Érték Program

A gödöllői Civil Házat működtető Gödöllői Civil Kerekasztal Egyesület lehetőséget ad a helyi nagycsaládosok egyesületének ruhagyűjtésre, ruha csereberére. Az ilyen alkalmak után a raktárban maradó több zsák foltos és szakadt ruha felhasználását és felújítását szeretnénk megoldani egy kétheti rendszerességű varróklub elindításával. Ebben a gyerekek, fiatalok, szülők, nagyszülők és minden érdeklődő megtanulhatna kézzel és géppel varrni, ötletelni, hordhatóvá tenni a meglévő ruhaneműt, használati és művészeti alkotásokat készíteni belőlük. A projekt művészeti vezetője egy textilszakos MOME hallgató, az ő munkáját segíti több felkért neves textilművész. Azoknak szól ez a klub, akiknek fontos a közösség, a kreativitás, és az újrahasznosítás.