Pályázóknak / Helyi Érték Program

A Szarvaskör Egyesület célja egy önkéntességen alapuló, szemléletformáló közösség kialakítása, amely online felületet kínál a helyi családok és fenntartható gazdaságokból származó élelmiszerek cseréjéhez. Ezzel szeretnék az időhiánnyal küzdő családok számára a piacra járás idejét csökkenteni, egyidejűleg megtartani és ápolni a személyes kapcsolatokat, de csökkentve a vásárlás ökológiai lábnyomát. Az egyesület hosszú távon szeretné a résztvevőket fenntartható gondolkozásra nevelni; bemutatva a már működő kosárközösségek tapasztalatain alapuló tudatos vásárlói szokásokat. Az egyesület tagja között őstermelők, kistermelők és kézművesek is vannak, akik számos pozitív tapasztalattal rendelkeznek a termelői piacok, tudatos vásárlói magatartás, ökokör és ökokamra programok szervezésében.