Pályázóknak / Helyi Érték Program

Az Erdőben Egyesület projektjével a közösségi kertek működéséhez hasonlóan közösségi erdőkertet alakítana ki. Az egyesület a rendelkezésére álló 1 hektáron olyan gyümölcsöst szeretne telepíteni, ahol minden fát valaki örökbe fogad, és maga gondoskodik annak ápolásáról a területhez tartozó épületekben tárolt közös szerszámokkal. A faültetés keretében a gyerekek a közép és hosszú távú gondolkodásra is a gyakorlatban láthatnának példát, hiszen a fák több év múlva teremnek majd, de a hozzájuk kapcsolódó ápolást, gondozást rendszeresen el kell végezni. Az erdőkert hosszú távon lehetőséget biztosíthat a családoknak a tartalmas idő eltöltésére, a kialakult közösségek erősödésére és a növényápolási ismereteik gyarapítására.