Hírek / Művészet-tudomány

Vollein Ferenc31. kiállítására készül a mindössze 16 éves Vollein Ferenc festő tehetség. A Balatoni Tündérország című tárlatát 2015. október 9-én, délután 5 órakor nyitják meg a XII. kerületi Lívia villában (1121 Budapest Költő u. 1. ). A tárlat bemutatja a vonyarcvashegyi fiú sokszínű kulturális érdeklődését és kötődését: balatoni témájú, és az Ó-és az Újszövetség, a zsidó-keresztény kultúrkör által ihletett legfrissebb alkotásai is megtekinthetőek lesznek.

A kiállítást megnyitja: Szemes Péter esztéta, a Pannon Tükör főszerkesztő-helyettese. Köszöntőt mond: Gyutai Csaba, a Várkert Bazár igazgatója és Sikota Krisztina, a XII. kerületi Önkormányzat Oktatási és Kulturális Bizottságának elnöke, a Várkert Bazár kulturális igazgatója, valamint Gáborné Haáz Andrea, az Új Európa Alapítvány ügyvezetője.

Ferencet 2010-től támogatja alapítványunk.