Hírek / Művészet-tudomány

A tavalyi Cimbora Maraton hagyományait követve koncertsorozatot rendez a Cimbora Alapítvány a Balaton parti Stark János Mátyástelepüléseken. A fellépők között lesznek majd egykori cimborák, azóta ismertté vált művészek és ifjú tehetségek, köztük a MOL Tehetségtámogató Program muzsikusai is.

Koncertek Balatonfüreden a Tagore sétányon: július 13-18. 21 órai kezdettel.

Július 13.
Gárdonyi Zoltán Kamarazenekar, Veszprém
Karmester: Demel Eszter
Solti György Zeneiskola Vonószenekar, Budapest
Karmester: Bolla Millán

Július 14.
Ewald Rézfúvós Együttes koncertje
20 éve alakultak együttessé a Balatonalmádi Cimbora Táborban, s akik azóta a világ számtalan zenei versenyének fődíját hazahozták.

Július 15.
Szabadi Vilmos /hegedű/ és Vékes Erzsébet /zongora/ kamarakoncertje
A világhírű hegedűművész cimboránknak, Vilmosnak a kamaratársa ezúttal az a Vékes Erzsébet, aki kislányként rendszeres szólistája volt nyaranta a Cimbora Zenekarnak.

Július 16. Érdi Tamás és Kovács Gergely
A MOL Tehetségtámogató Program ifjú tehetségei
Stark János Mátyás /hegedű/ Kovács Gergely /zongora/
Vendég: Radnóti Róza /zongora/, Virág Mátyás /cselló/, Megyimorecz Ildikó /ének/, Galambos Lilla /ének/, Bauernfeind Éva /zongora/
Görög Enikő és Görög Noémi (Szabadka) zongora

Július 17.
Közreműködik az Óbudai Danubia Zenekar
Vezényel: Hámori Máté
Érdi Tamás zongora
Oláh Vilmos hegedű

Az esti koncertek házigazdája Korhecz Imola.

Radnóti Róza

Július 21. 21 óra, Szigliget, Alkotóház
Nyáresti koncert Radnóti Róza /zongora/ és Virág Mátyás /cselló/ kamarakoncertje

A koncertekre a belépés ingyenes. A programot az Új Európa Alapítvány támogatja.

Letölthető dokumentumok:

Balatonfüredi koncert plakátja