Pályázóknak / MOL Tehetségtámogató Program Művészet-tudomány

2019-ben a meghirdetett felhívásra összesen 308 pályázat érkezett be, amelyek közül a MOL Alapítvány kuratóriuma 67 pályázót tudott támogatásban részesíteni összesen közel 19 millió Ft összegben.

A pályázatokról szakmai előszűrést követően zsűri mondott véleményt, amelyben idén Devich Márton a Bartók Rádió igazgatója, Pázmány Karolina Ágnes vizuális nevelés tanár, a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola tanszékvezető-helyettese és Pertis Szabolcs, a Gödöllői Református Líceum Gimnáziuma matematika-fizika szakos tanára, népzenész működött közre.

A MOL Alapítvány 2006 óta karolja fel a fiatal tehetségeket, eddig közel 2750 művészeti vagy tudományos pályára készülő, vagy már ott tevékenykedő fiatal fejlődését segítette.