Pályázóknak / MOL MESTER-M Díj

Kik lehetnek jelöltek?
Tanárok, edzők, nevelők

A kuratórium célja, hogy a több évtizede tevékenykedő, jó eredményeket elérő pedagógusok mellett legalább egy fiatal, max. 10-15 éve a pályán lévő tanár, edző munkáját is elismerje.

A kuratórium elismerő oklevelet szándékozik átadni mindazon jelölteknek, akiknek neve „short listre” került, és ezeket a neveket nyilvánosságra kívánja hozni a Mester-m díjak átadásával egyidőben.

A legérdemesebb jelöltek közül évente egyszer a MOL Alapítvány kuratóriuma 10 személyt választ ki a sport, a művészet, a bölcsészet-, valamint a tudomány területeiről, és a MESTER-M díjban részesíti. A MESTER-M díj anyagi és erkölcsi elismerés, a díj értéke 1.000.000 forint személyenként.

2019-ben közel 400 jelölés érkezett be. Ezekről 2020. február elején döntött Alapítványunk kuratóriuma, a díjátadó tervezett időpontja: március második fele. A díjazottak neve a díjátadót követően lesz publikus.

2020-ban is várjuk a jelöléseket az alábbi linken egészen december 31-ig:

JELÖLÉS BENYÚJTÁSA

A 2018. évi MOL Mester-m Díjat az alábbi pedagógusok vehették át a 2019. március 22-ei díjátadón:

Természettudományos szaktanár kategóriában:

Giliczéné László Kókai Mária, informatika- és fizikatanár (Csongrád)

Gőz József, biológia-kémia szakos tanár (Debrecen),

Dr. Pintér Ferenc, matematikatanár (Nagykanizsa)

Dr. Szalainé Tóth Tünde, biológia-kémia szakos tanár (Veszprém).

Művészet kategóriában:

Polónyi István hegedűtanár (Budapest)

Sármai József zongoratanár (Budapest)

Szabóné Biró Klára furulyatanár (Miskolc)

Sport kategóriában:

ifj. Tomhauser István testnevelő tanár, atlétika szakedző (Budapest)

Ughy Imre kajak szakedző (Tiszaújváros)

Nagy Péter testnevelő tanár, röplabda szakedző (Kecskemét)

(2007-2014 között MOL Tehetséggondozásért Díj néven adtuk át az elismerést.)

Itt tudja megtekinteni a díjazottakat bemutató kisfilmeket!